SesjeWprowadzenie do Windows Azure

Windows AzureRozwiązania działające w chmurze obliczeniowej to przełom dla światowego rynku IT. W trakcie sesji omówione zostaną podstawy nowej platformy cloud computing dla programistów. Zrozumiesz w jakich sytuacjach warto rozważyć wykorzystanie Windows Azure, z jakich elementów składa się sama platforma i jakie narzędzia będą Ci potrzebne aby rozpocząć z nią przygodę.


Sharepoint Foundation 2010 - wprowadzenie dla programistów

SharePointJeżeli szukasz solidnego fundamentu, na którym mógłbyś zbudować kolejną aplikację intranetową, a w wymaganiach funkcjonalnych wciąż pojawiają się elementy takie jak: składowanie dokumentów, obiegi pracy, zapewnienie mechanizmów współpracy pomiędzy ludźmi, czy możliwość łatwej modyfikacji zawartości przez użytkownika, to ta sesja jest dla Ciebie. Na prezentacji dowiesz się jak rozpocząć swoją przygodę z aplikacją SharePoint Foundation 2010, jakie są jej podstawowe funkcjonalności i kiedy warto je wykorzystać.


Windows Phone 7 dla programistów Windows Mobile

Windows Phone 7Na konferencji w Las Vegas, MIX 2010, firma Microsoft udostępniła wersję CTP narzędzi dla programistów planujących wdrożenie aplikacji przeznaczonych na system Windows Phone 7. Obecnie narzędzia są w wersji RTM, oraz doczekały się pierwszej aktualizacji. Jeśli jesteś ciekawy, jak wygląda nowa platforma, jaki jest nowy cykl deweloperski, oraz jak dostosować stare aplikacje Windows Mobile do nowej platformy, to zapraszam na moją prezentację. Jeśli masz doświadczenie w programowaniu aplikacji na system Windows Mobile, to znajdziesz coś dla siebie. Porównam obie platformy i pokażę, w których aspektach poprawiła się sytuacja względem poprzedniej wersji. A co jeśli nie masz doświadczenia z Windows Mobile? Nie ma problemu, dzięki temu, iż firma Microsoft zdecydowała się na dalsze wspieranie platformy Windows Mobile, to wiedza zawarta w porównaniach da Ci wyobrażenie, co się zmieniło i jak to wygląda teraz. A co jeśli masz doświadczenie na innej platformie mobilnej? Tym bardziej zapraszam na swoją prezentację, będzie ona prowadzona od samego początku do końca na poziomie początkującym i będzie czas, by porównać systemy Windows Mobile, Windows Phone z innymi platformami. Zapraszam do rozmowy.


Wprowadzenie do F#

F#Wraz z pojawieniem sie VS2010 język F# stał się pełnoprawnym językiem plaformy .NET obok takich języków jak C# czy VB. F# jest językiem obiektowym ale przede wszystkim jest językiem funkcyjnym. Podczas sesji zobaczymy co dokładnie oznacza to w praktyce, dowiemy się kiedy i w jaki sposób warto integrować rozwiązania pisane w F# z tymi pisanymi w innych językach platformy .NET. Odpowiemy sobie na pytanie:
co doświadczony programista platformy .NET powinien wiedzieć o F#?


Dotknij Windows - programowanie aplikacji dotykowych na Windows 7

Multitouch Windows
Urządzenia z ekranami dotykowymi błyskawicznie podbijają serca użytkowników gdyż pozwalają na dużo bardziej naturalny sposób interakcji niż tradycyjne metody jak klawiatura i myszka. Najnowsza edycja Windows 7 została zaprojektowana z myślą o tego rodzaju urządzeniach. W trakcie sesji pokażę w jaki sposób programiści mogą wykorzystać te nowe możliwości w swoich aplikacjach, w szczególności pisanych w WPF 4.0, Silverlight oraz Surface. Opowiem również o specyfice i sprawdzonych praktykach projektowania interfejsu pod kątem urządzeń dotykowych.


Jarrah theme by Templates Next | Designed by